Teknoloji

Dev savunma fuarına Türkiye’den 10 firma katılıyor

SSB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, her yıl Polonya Cumhurbaşkanı himayelerinde düzenlenen MSPO Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, savunma sanayi firmaları ve üst düzey resmi heyetlerin katılımıyla 5-8 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleştiriliyor. Dünyanın çeşitli bölgelerinden ülkeler.

Türk savunma sanayii firmalarının ürettiği çeşitli insansız kara ve hava araçları, zırhlı araç platformları, silah sistemleri, elektronik sistemler, simülatörler ve lojistik destek ürünlerinin sergileneceği fuar, Türk firmaları ile diğer ülkeler arasındaki iş birliği potansiyelini geliştirmeyi ve derinleştirmeyi amaçlıyor. .

Fuar süresince Türk resmi heyeti, ev sahibi ülke yetkilileri ve diğer ülkelerden fuara katılacak heyetlerle görüşmelerde bulunacak. Türkiye Milli Pavyonu’nda fuar katılımcılarına Türk savunma sanayisi ve ileri teknolojik kabiliyetleri hakkında bilgiler verilecek, iş birliği fırsatları değerlendirilecek.

3E Elektro Optik Sistemleri San. Fuara Türkiye’den katılım oldu. ve Tic. Şti, Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ, Baykar Makina Sanayi ve Ticaret AŞ, Canik Samsun Yurt Savunma ve Ticaret AŞ, Kalekalıp Makine ve Kalıp Sanayi AŞ, Koluman Otomotiv Sanayi AŞ, Makel Mekanik Mühendislik AŞ, Makine ve Kimya Sanayi AŞ, Repkon Makina, Kalıp Sanayi ve Ticaret AŞ ve Roketsan Roket Sanayi ve Ticaret AŞ firmaları katılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu